Tři sešity, tři příběhy

Na vlně optimismu jsem si v červnu založila tři sešity na tři nové příběhy a ještě stále věřím, že se mi je podaří napsat.

První příběh bude detektivka. Jediné, co mohu prozradit, je žánr, rozhodla jsem se tentokrát vše ohledně příběhu utajit. Ale žánr, ten je jasný: Silesia noir. Co taky jiného, že?

Druhý sešit mám na příběh z Hlučínska, už dlouho na něj myslím. Má název Neptunovo tajemství a snad tímto příběhem potěším ty, kterým je líto, že jsem se dala na psaní detektivek, a domnívají se, že jsem rezignovala na historii a na Slezsko. Není tomu tak, ráda se zase k tomu, co mě utvořilo, vrátím.

Poslední sešit je určen k experimentu nazvanému Guernica. Už řadu let přemýšlím o slavném Picassově obrazu a mám v sobě vstupní kapitolu. V červnu se najednou vyloupla Guernica v naprosto nových a velmi překvapivých souvislostech. Bude to hodně těžké, ale o tuhle knihu se rozhodně pokusím.

Všechny tři příběhy mají stejnou šanci. Který z nich bude nejsilnější a dokončím ho jako první? Jsem ve fázi, kdy se na práci velmi těším. Snad mi optimismus dlouho vydrží a všechny tři příběhy dokončím. Je to ale běh na hodně dlouhou trať.


ArsylineGRAPHIC & WEBDESIGN STUDIO
Varování

Zavřít